Duyurular

Estetik Burun Ameliyatı (Septorinoplasti)

Septorinoplasti; burunun hem dışındaki hem de içindeki sorunları düzeltmek için yaptığımız ameliyattır. Burun girişlerinin ortasındaki cildi keserek açık olarak önce burun kıkırdağı düzeltilir, sonra burun kemiği kenarlardan kırılarak düzeltilir. Ameliyat öncesi farklı açılardan hastanın fotoğrafları çekilerek ameliyatta yapılacak olan işlemler belirlenir. Bunlar hasta ile paylaşılır. Yüzün yapısına uygun bir burun planlaması yapılır. Her hastanın yüz ve burun şekli değişik olduğu için bu programlamalar hastaya özel olarak yapılmaktadır.

Ameliyat yaklaşık 2-3 saat sürer ve genel anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrası burun içinde nefes almaya engel olmayan silikon splint bulunur, burun sırtına buruna verilen şekli korumak amacıyla alüminyum splint uygularız. Burun sırtındaki 7 gün, burun içindeki 5 ila 7 gün tutulur.

Kemik düzeltilmesine bağlı ameliyat sonrası göz altlarında şişme ve morarma olur. Rahatsız edici bir ağrı olmaz. Hastanede yatış gerekmez, genelde aynı gün hastayı evine taburcu ederiz.

Ameliyat sonrası yaklaşık 1 ay gözlük takılmamasını ve direkt güneş ışığına çıkmamasını öneririz. Yaz mevsiminde güneşten koruyucu şapkalar öneririz..

Check Also

Çocuklarda Burun Kıkırdak Ameliyatı Yapılır mı?

“Septoplasti” dediğimiz burun kıkırdak eğriliği ameliyatı çocukluk çağında yapılır mı? Eskiden bu soru sorulduğunda “kesinlikle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın
× WhatsApp İletişim